KONAK MH. HALİL RIFAT PAŞA CD. SGK KONAK TESİSLERİ A BLOK NO:3/F KONAK/İZMİR

CPAP tedavisi nedir?

Birkaç farklı tip tedavi makinesi mevcuttur fakat en yaygın olanı Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP) cihazıdır. Uyku sırasında havayolunuzun açık kalması için boğazınıza sabit bir basınçla hava akışı gönderir. Tedavi cihazını seçin.

Uyku apnesi tedavisi enerjinizi, dikkatinizi ve genel mutluluğunuzu arttırarak hayatınızı olumlu yönde etkileyecektir. Uyku tedavisiyle daha sağlıklı ve mutlu bir yaşama başlayın.

CPAP cihazlarını ve maskelerini anlamak

CPAP (Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı) tedavisi, uyku sırasında havayolunuzu açık tutmak için bir devre ardından yüz maskesi aracılığı ile hastanın soluk yoluna hava akımı gönderen bir cihaz yardımı ile yapılır.

Başlangıçta alışmak zor gelebilir ancak uyku tedavisine uyum sağlamak daha iyi uyumanıza ve daha sağlıklı bir hayat sürdürmenize yardımcı olacaktır.

Maskeler

Bireysel ihtiyaçlarınıza uygun farklı konforlu maskeler mevcuttur. Maske, gece nasıl nefes aldığınıza bağlı olarak sadece burnunuzu yada yüzünüzü kaplayacaktır. Maskeyi takarak doğal bir şekilde nefes alabilirsiniz.

Burun yastıkçıkları

Burun yastıkçıkları, maskenin rahat bir şekilde kullanılabilmesini ve tedavi cihazından gelen havanın hava yolunuzu açık tutabilmesi için sızdırmazlık sağlar.

Başlık

Başlık uyku sırasında maskenizin sabit kalmasını sağlar. Hiçbir zaman aşırı sıkılmamalıdır. Aksi takdirde, ekipmanınız zarar görebilir ve tedavinizin etkinliği azalabilir.