KONAK MH. HALİL RIFAT PAŞA CD. SGK KONAK TESİSLERİ A BLOK NO:3/F KONAK/İZMİR

CPAP ve Havayolu Seyahati

Uyku apnesi seyahate engel değil. Ayrıca, seyahat sırasında uyku tedavisine ara vermeniz sorunlara yol açabilir. Burada uyku apnesi ekipmanınızla nasıl seyahat edebileceğiniz ve dünyayı keşfetme arzunuzu nasıl canlı tutabileceğiniz konusunda bazı yararlı bilgiler bulacaksınız.

 

CPAP cihazınız ile kolayca uçak yolculuğuna çıkmanın yolu

 ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu (TSA), CPAP cihazınızı güvenlik kontrol noktalarından geçirmenize izin vermektedir. Bunun için:

  • X-ray taramasından ve patlayıcı madde tespit noktalarından geçerken cihazınızı taşıma çantanızdan çıkarmanız gerekebilir.
  • CPAP cihazınızı temiz tutmak için yanınızda büyük bir şeffaf poşet getirin ve cihazınızı hava alanındaki eşya kutusuna koymadan önce bu poşetin içine yerleştirin.
  • Havaalanı görevlisinden cihazınıza dokunmadan önce yeni eldiven takmasını, masayı temizlemesini ve yeni bir patlayıcı madde cihazı örnek alma bileşeni kullanmasını isteyebilirsiniz.
  • Tarama işleminden sonra cihazınızın temiz kalmasını sağlamak için cihaz taşıma çantasına güvenli bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olun.

Önemli!

CPAP cihazınız hakkında soru sorulursa tüm Philips cihazlarının alt kısmında yazan “medical equipment” (tıbbi ekipman) ve “suitable for airline use” (uçakta kullanıma uygundur) ibarelerini gösterebilirsiniz.

Uluslararası seyahatler

ABD dışında başka bir ülkeye seyahat edecekseniz yanınıza doğru güç adaptörünü veya kablosunu almayı unutmayın. Bazı ülkelerde farklı elektrik akımları ve prizleri kullanılmaktadır. Cihazınızın adaptör olmadan yanlış değerde bir akımla kullanılması cihazda hasara neden olabilir.

” Nereye gitsem CPAP cihazım benimle birlikte gelir”

Cihazınız ile seyahat etme konusunda endişeliyseniz bunu denemiş kişilerin neler söylediğini görün.

Sizin gibi hastaların paylaştıkları deneyimleri izleyin

Seyahat çantasına mı ihtiyacınız var?

CPAP cihazınız temiz değil mi?